Музей

 «…О премьерах, гастролях мэтров, бенефисах и юбилеях наслышаны все, 
но только немногим известно об удивительном, оригинальном музее с обширной экспозицией, 
существующем уже около сорока лет. На протяжении многих лет прекрасный актёр, 
Народный артист Украины Сергей Филимонов занимался музеем: 
комплектовал и бережно хранил коллекцию, фонды…»

 

(Юлия Нужина, «Стиль & ДОМ» №6/2004)

 

 

Нинішні співробітники літературної частини і музею театру продовжують справу, розпочату С.І.Філімоновим у 1961 році. Водночас із постійним поповненням колекції, задля спілкування театру з його глядачем поза виставами, не припиняється пошук нових форм виявлення життя музею. Одна з них - запропонований варіант інтернетвідвідування на сайті театру.  Чому б не показати гостю (не випадковому) нову (чи не нову) "сторінку сімейного альбому", або " живописний портрет одного з прадідів", що дивом збереглися?

 

У музейній "пам'яті" (колекції) багато цікавого. Тут –  світлини і негативи (сцени з вистав, портрети діячів театру на сцені та в житті), програми, афіші різних років, ноти, тексти п'єс, особисті речі представників різних професій, причетних до співтворчості, рукописні автографи. Окрім традиційних свідчень –  листів, особистих або робочих записів, – у цьому розділі зберігаються тексти ролей, які їх виконавці, актори, зазвичай переписують від руки.

Зацікавлений «театролюб» при нагоді знайде в документах колекції і родовід театру, і його "фамільні коштовності".

Вже названі матеріали, попри їх важливість і значимість, належать до таких, що  існують не у спектаклі, а паралельно з ним. Є й інші. Костюми й перуки, реквізит,  меблі і музичні інструменти назавжди лишаються учасниками того чи іншого сценічного твору.

 

Особлива група експонатів – роботи театральних художників (ескізи костюмів, макети і ескізи оформлення сцени), розділ образотворчого мистецтва, що повертає мить народження вистави.

У сукупності музейні експонати різних видів здатні виявити і сутність загальних тенденцій життя театру, і місце унікальних явищ у ньому. Саме на цих матеріалах створюються виставки у фойє театру – постійно діючі (експозиції) і тимчасові, присвячені датам і подіям поточного року (календар).

Завітаєте – переконаєтесь!

go_up